Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kaymakam Dallı Koltuğunu Minik Öğrencilere Devretti

Kaymakam Dallı Koltuğunu Minik Öğrencilere Devretti
201 views
21 Nisan 2018 - 10:49

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu kendisini ziyaret eden çocuklara bıraktı. Kaymakamlık koltuğuna oturan çocuklar, “Bizler de büyüyünce bu tür makamlara gelince, ülkemize en güzel şekilde hizmet edeceğiz” sözünü verdi.

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Maltepe Küçükyalı ECA Elginkan İlkokulu’nda öğretim gören öğrencilere koltuğunu devretti. Maltepe Milli Eğitim Müdür Vekili Aytaç Arslan, okul müdürü Süreyya Yapalıal ve sınıf öğretmenleri Yaşar Geler, Ayfer Dandinoğlu ile birlikte gelen öğrenciler Naz Uzunoğlu, Eymen Şahiner, Elif Özsancaktar ve Ali Erişti’in heyecanı gözlerinden okundu. Kaymakamlık koltuğuna oturan öğrenciler, kısa sürede olsa Kaymakamlık heyecanı yaşadılar.

Gökten oyuncak yağdırılsın

Öğrencilerden Elif Özsancaktar ve  Ali Erişti temsili olarak Kaymakamlık koltuğuna oturdu. Kaymakamlık koltuğuna oturan minikler, ilçenin eğitim sorunları masaya yatırarak çözüm önerilerinde bulundular. Koltuğa oturan temsili Kaymakam Elif Özsancaktar 23 Nisan’ın çocuklara özel bir gün olduğunu söyleyerek,’Bu gün çocuklara özel bir gün olduğu için gökten oyuncak yağdırılabilir’ dedi. Daha sonra koltuğu devralan Ali Erişti ise ilçenin eğitim ve trafik sorunlarına değindi. Erişti,’Özellikle Maltepe ilçesinde Fen lisesinin çok yetersiz. Yeni Fen Liseleri açılmalı. Nitelikli okul sayısının artırılmasını istiyoruz. Ayrıca bu okulların artırılması sosyalleşmemiz anlamına da geliyor. Çünkü spor, müzik, sanat bizlerin gelişimine de katkı sağlayacaktır. Bir de trafik sorunu için çözüm üretmeliyiz. Maltepe de caddeler çok dar ve herkes gelişigüzel park ediyor araçlarını. Park sorununu çözmeliyiz. Trafik denetimini artırmalıyız’ dedi.

Çocuklar ayrıca, ‘Bizler de büyüyünce bu tür makamlara gelince, ülkemize ülkemize en güzel şekilde hizmet edeceğiz’ diyerek Kaymakam Dallı’ya söz verdiler.

Törene davet ettiler

23 Nisan ULUSAL Egemenlik ve Çocuk Bayram töreni için çocuklar Kaymakam Meftun Dallı’yı okullarına davet ettiler.

Ziyaretin ardından Kaymakam Meftun Dallı, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, temsili kaymakamlara çeşitli hediyeler vererek teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR