Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartallı Çocuklar 23 Nisan Coşkusunu doyasıya yaşayacak…

Kartallı Çocuklar 23 Nisan Coşkusunu doyasıya yaşayacak…
107 views
21 Nisan 2018 - 12:49

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kartal’da bu yıl da coşkuyla kutlanacak. Kartal Belediyesi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kartallı çocuklar için bu yıl da renkli ve eğlenceli bir kutlama programı düzenliyor. Kartal Meydanı’nda yapılacak kutlama programına ek olarak ilçe genelinde 7 ayrı mahallede de sokak şenliği yapılacak.

 

Kartal Belediyesi’nin 23 Nisan kutlama programı saat 11.00’da Neyzen Tevfik Meydanı’ndan Kartal Meydanı’na yürüyüşle başlayacak. Daha sonra gün boyu Kartal Meydanı’nda devam edecek kutlama programında çocuklar için çeşitli etkinlikler yer alacak. Kartal Meydanı’nda buluşacak minikler, Kartal Belediyesi kreşlerinin hazırladıkları gösterileri izledikten sonra yüz boyama, maske, palyaço, şişme oyun parkı ve eğlenceli atölyeler ile 23 Nisan coşkusunu ve gururunu doyasıya yaşayacak.

 

Ayrıca ilçe genelinde13.00-17.00 saatleri arasında; Uğur Mumcu Kültür Merkezi, Soğanlık Kültür Merkezi, Gümüşpınar Parkı, Topselvi Atatürk Parkı, Yakacık Kültür Merkezi, Yalı Mahallesi Konfor Sokak ve Hürriyet Mahallesi Vadi Sokağı Ertem Sıral Kaptan Parkı’nda da  (eski adı ile Gökkuşağı Parkı) eğlenceli 23 Nisan gösterileri yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR