Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Yaşlı Bakım ve Huzurevi’nin İlk Misafirleri Kızılay’dan…

Yaşlı Bakım ve Huzurevi’nin İlk Misafirleri Kızılay’dan…
76 views
14 Nisan 2018 - 17:22

Kartal Belediyesi ve Türk Kızılayı, Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi’nde kalacak ilk misafirleri ile ilgili bir protokol imzaladı.

 

Yaşlı Bakım ve Huzurevi’nin İlk Misafirleri Kızılay’dan

 

Protokolün imzalanması sırasında, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Kızılay Şişli Şube Başkanı Yavuz Haberdar, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi ve Kızılay Kartal Şube Başkanı Müjdat Keçeli ve Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi Müdürü Burcu Şimşek hazır bulundu. İmzaların atılmasından sonra Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 

Yaşlı Bakım ve Huzurevi Projesi

 

Kartal Belediyesi’ne ait Yaşlı Bakım ve Huzurevi binasında ve Kartal’da bulunan iki yapı blokunda, led aydınlatma, izolasyon, solar panel ve mekanik sistem iyileştirmelerini içeren enerji verimliliğine yönelik uygulamalar yapıldı. Avrupa’nın farklı ülkelerinden 16 ortağın katılımıyla başlatılan R2CITIES Projesi, İspanya Valladolid, İtalya Cenova ve Türkiye Kartal olmak üzere 3 farklı şehirde eş zamanlı olarak yürütülüyor. 2016 yılında başlatılan çalışmalar tamamlanırken, binalarda yüzde 63 enerji tasarrufu sağlanması planlanıyor. Ülkemizde AB 7. Çerçeve Programı kapsamında, TÜBİTAK koordinasyonunda ilerleyen ve dünya çapında bir proje olan R2CITIES Projesi ile elde edilen veriler ve proje sonuçları, yurt içi ve yurt dışında paylaşılarak projenin diğer şehirlere model olmasına ve az enerji tüketen şehirlerin oluşmasına katkı sağlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR