Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

1 Haftada 2 Bin Vatandaş Ücretsiz Sağlık Taramasından Geçti

1 Haftada 2 Bin Vatandaş Ücretsiz Sağlık Taramasından Geçti
72 views
14 Nisan 2018 - 20:25

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde gerçekleştirilen sağlık hizmetleri kapsamında Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Kartallılara sağlık taraması yapılmaya devam ediyor. Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, son olarak 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası dolayısıyla düzenlediği programla Kartal’ın mahallelerine giderek vatandaşlara sağlık taraması gerçekleştirdi.

 

Sırasıyla; Soğanlık Kültür Merkezi Önü, Cevizli Mahallesi, Topselvi Mahallesi ile Yakacık Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen taramalara, Kartallı vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Taramalarda ücretsiz olarak; kan şekeri, tansiyon ve kilo ölçümü yapan görevliler, vatandaşlara rapor çıkartarak yaşayabilecekleri hastalık riskleri ya da alınması gereken önlemler hakkında kendilerine bilgilendirmede bulundu. Ayrıca Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından tarama yaptıran vatandaşlara elektronik ateş ölçer de hediye edildi. Ücretsiz Sağlık taramalarının son gününde Kartal Belediye binasının önünde stand kuran Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, burada da Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, personel ve vatandaşları ücretsiz sağlık taramalarından geçirerek hediyelerini verdi. Son olarak Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Av. Hüsnü Yeşilyurt, Feyyaz Kaynak, Mustafa Fehmi Okay ve Gökhan Yüksel’i ziyaret eden Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Arda Savaş ve sağlık ekibi, Başkan Yardımcılarının da şeker, tansiyon ve kilo ölçümlerini gerçekleştirerek çıkan sonuçları kendileriyle paylaştı.

 

Sağlık hizmetleri kapsamında Kartal’ın 5 mahallesinde 1 hafta boyunca gerçekleştirilen sağlık taramalarından toplamda 2 bin vatandaş yararlandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR