Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal Belediyesi Kreş Öğrencileri Polis Gününü Kutladı

Kartal Belediyesi Kreş Öğrencileri Polis Gününü Kutladı
87 views
12 Nisan 2018 - 2:36

10 Nisan Polis Günü, Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerde kutlandı. Kartal Emniyet Müdürlüğü’ne Bağlı Çocuk Şube ekipleri ve Mobil Okul Timi’ne bağlı ekipler, 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla Kartal Belediyesi Soğanlık Yeni Kreş’e konuk oldu ve öğrencilere seminer verdi.

 

Seminerde polislik mesleği ve çocuk güvenliği hakkında miniklere bilgi veren Çocuk Şube ekiplerine bağlı bir memur, “Çocuklar sizlerin yanındayız. Tanımadığınız kişiler sizin yanınıza gelirse, ‘Seni ben tanıyorum, sana şeker alacağım, sana para vereceğim’ gibi şeyler derse hemen oradan uzaklaşın ve çığlık atın. Sonra gelip bize diyebilirsiniz. Siz, isim ve soy isminizi biliyor musunuz? Annenizin adını, babanızın adını bilmeniz lazım. Sizin özel bölgelerinize dokunup ‘şaka yaptım’ diyenler olursa da bize gelip söyleyin. Bizim numaramız 155’tir. Bu numarayı ezberleyin. Sizlerin yanındayız ve her daim yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Seminerin ardından Çocuk Şube ve Mobil Okul Timi ekipleri tarafından polis otosuna bindirilen minik öğrencilerin heyecanı gözlerden kaçmadı. Öğrenciler, konuk polislere, günün anısına kendi elleriyle yaptıkları çiçekleri hediye etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR