Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal Belediyesi kültür gezileri düzenledi

Kartal Belediyesi kültür gezileri düzenledi
94 views
05 Nisan 2018 - 0:36

Kartal Belediyesi, farklı kültürleri ve yöreleri tanımak isteyen vatandaşlar için kültür gezileri düzenlemeye devam ediyor. Konya, Kapadokya ve Hacı Bektaş’a 3 günlük ücretsiz gezi düzenleyen Kartal Belediyesi, Kartallı vatandaşlara zengin Anadolu kültürünün merkezi olan mekanları görme, gezme ve bilgi edinme fırsatı sundu. 

 

Kartal Neyzen Tevfik Meydanı’nda başlayan kültür gezisine 20 mahalleden 50 vatandaş katıldı. Gezi boyunca vatandaşların tüm konaklama, rehberlik ve yemek harcamaları Kartal Belediyesi tarafından karşılandı.

 

3 günlük kültür gezisinin ilk durağı Konya oldu. Konya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezen Kartallı vatandaşlar, daha sonra Nevşehir Kapadokya’nın büyülü havasını soludu. Kapadokya Kartal Hotel’de 2 gece konaklayan ve gezi boyunca gittikleri her mekanda tur rehberi tarafından sürekli bilgilendirilen vatandaşlar, son olarak Nevşehir’e bağlı Hacı Bektaş ilçesine geçerek burada Hacı Bektaş Türbesi’ni ziyaret etti. Daha önce tanımadıkları farklı kültürleri yakından tanıma ve farklı yerleri gezme fırsatını yakaladıkları için çok mutlu olduklarını dile getiren Kartallı vatandaşlar, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ve gezide emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR