Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

“Halkımız için yeşil alanlar yaratmak bizim görevimiz”

“Halkımız için yeşil alanlar yaratmak bizim görevimiz”
98 views
31 Mart 2018 - 8:54

Kartal Belediyesi, CHP Kartal İlçe Başkanlığı ile birlikte Aydos Kent Ormanı’nda ağaç dikimi etkinliği düzenledi.

 

200 fıstık çamı dikilen etkinliğe Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, ADD Kartal Şubesi Başkanı ve yönetimi, CHP Kartal Kadın Kolları, CHP Kartal Gençlik Kolları, Kartallı muhtarlar, Kartal Belediyesi birim müdürleri, Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerde eğitim gören öğrenciler, Kartallı çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

 

CHP Kartal İlçe Başkanlığı Çevre Komisyonu tarafından organize edilen ağaç dikiminde konuşan CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, “ Ormanları korumak hepimizin görevidir. Bugün burada gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak için sizlerin katkısıyla fidanlar dikeceğiz. Bu etkinlikte emeği geçenlere ve Aydos Ormanı’ndaki yeri bize tahsis eden Kartal Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Halkımız için yeşil alanlar yaratmak bizim görevimiz”

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ağaç dikimi etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Demin bir çocuk yanıma geldi, ‘Binalar dikiliyor diye ağaçlar yok oluyormuş başkanım’ dedi. Hâlbuki bir arazide bir ağaç varsa, mutlaka İmar Müdürlüğü onun yerine bir ağaç diktiriyor. Yani Kartal’da ağaç kaybımız yok. Bilakis parklarıyla, yeşil alanlarıyla, hemen arkanızda bulunan alana sahip çıkmamızla halkın daha mutlu olacağı alanlar yaratmak bizim görevimiz. Ağaçları çocuklarımız dikiyor. Onların sahipleri olacaklar. Ben anne ve babalardan rica ediyorum, her yıl doğum günü kutlarken birer ağaç dikin. O gün, bu alanda olun. O ağaçlara bakın, sulayın, büyütün ve besleyin ki yok olmasın. 25 bin meyve fidanı ve 6 bin de çit olmak üzere yaklaşık 100 bin ağaç diken bir insan olarak konuşuyorum. Çiftçi Altınok olarak konuşuyorum. Çiftlikte orman tarafında ağaç diktik diye yargılandık. Bu bir zihniyet meselesi. Bir böyle düşünce var, bir de ‘Ne iyi ettin de bu bölgeye ağaç diktin’ diyen var. Bizler ‘Ne iyi ettin’ diyenleri seviyoruz. Çünkü onlar doğayı seviyor, ülkeyi seviyor, insanı seviyor. Katılımınız için teşekkür ediyorum. İlçe Başkanımız ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütüne de bu etkinliği düzenlediği teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR