Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

“Benim Adım Feuerbach” adlı oyun Kartallılar tarafından yoğun ilgi gördü…

“Benim Adım Feuerbach” adlı oyun Kartallılar tarafından yoğun ilgi gördü…
82 views
29 Mart 2018 - 18:46

Kartal Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl “Dünya Tiyatrolar Günü” kutlamaları kapsamında düzenlediği tiyatro festivalinde “Benim Adım Feuerbach” adlı oyun, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Tankred Dorst’un yazıp Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönettiği oyunda; usta oyuncu Selçuk Yöntem, Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin’in oyunculuğu ayakta alkışlandı.

 

Oyuna Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz’ün yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Mustafa Fehmi Okay, Nuran Keriş, Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri ve çok sayıda tiyatro sever Kartallı katıldı. Salonu tıklım tıklım dolduran kalabalığın alkış seslerinin eksik olmadığı oyun, 70 dakika sürdü. Oyunun sonunda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz muhteşem performanslarından ötürü oyunculara teşekkür ederek Kartal Belediyesi tarafından Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında her yıl bir sanatçıya verilen ‘Onur Ödülü’nü usta sanatçı Selçuk Yöntem’e takdim etti. Başkan Altınok Öz, Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin’e de teşekkürlerini sunarak çiçek takdiminde bulundu.

 

“Benim Adım Feuerbach”

Oyuncu oyun kişisini yaratabilmek adına kendi derinliklerine ve yaşam bilgisine doğru dalışa geçer. bu aynı zamanda bir yüzleşme sürecidir. Ve oyuncu bu süreç içinde, belki de yaşamın sonuna kadar unutmak istedikleriyle göz göze gelmek, onları yeniden var etmeyi dilediği oyun kişisini adına kuşanmak durumundadır. Böylesine can yakıcı, terletici, ürkütücü sürecin karşısında kimi oyuncular suyun üstünde yüzmeyi seçerken kimi oyuncu da 10, kimi 20, kimi de 1000 metreye kadar dalar. Her rol adına tekrar tekrar yaşanan bu dalışlar yıllarla birlikte çoğaldığında ne gün, ne an bilinmez; ama bir gün , bir an vardır ki vurgun yiyebilirsiniz…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR