Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kamuouyuna Duyurulur…

Kamuouyuna Duyurulur…
68 views
28 Mart 2018 - 20:10

Bir ajans tarafından yayınlanan haber ve yorumların ardından kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Bahsi geçen haber, Kartal Belediyesi hedef gösterilerek ve çarptırılarak kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Bugün bir medya organında “Kartal’daki park sorunu zabıtaları karşı karşıya getirdi”  başlığıyla paylaşılan haberde kullanılan ifadeler, tasarruf ve sorumluluğunun Kartal Belediyesi’ne ait olan bir alanın bilgisinden tamamen yoksun kişilerce, taraf gözetilerek ve halkı yanlış bilgilendirmeye yönelik basına servis edilmiştir.

Haberde bahsi geçen alan, Kartal E-5 Cevizli Köprüsü yanındaki Kuriş Yapı’ya ait inşaatın yapımı sırasında, Kartal Belediyesi’ne terk edilmiştir. Söz konusu alan, Kartal Belediyesi’nin sorumluluğunda olup “yeşil alan” statüsündedir.

Durum buyken; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri 28 Mart Çarşamba günü, Kuriş’ten Kartal Belediyesi’ne terk edilen alanı, izinsiz bir şekilde UTK’dan karar çıkarttıkları bahanesiyle, iş makinalarını alana yığarak gasp etmeye çalışmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ayrıca tasarrufu Kartal Belediyesi’ne ait olan alana, İSPARK kulübesi ve tabelası koyarak sadece yeşil alan olarak kullanılabilecek bir alanı, işgal etmiştir.

İzinsiz ve haksız bir şekilde yapılmak istenen çalışmaya; Kartal Belediyesi Zabıta Ekibi, makinaların alana girmesine müsaade etmeyerek karşı durmuştur. İBB’nin işgalci ve uzlaşmadan uzak tavrına karşılık yine Kartal Belediyesi çalışanları, durum çözüme kavuşuncaya kadar ortak bir payda bulmuş ve alana silindirin girmesine müsaade ederek doğabilecek kargaşanın önüne geçmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR