Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Başkan Altınok Öz Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ni ziyaret etti

Başkan Altınok Öz Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ni ziyaret etti
89 views
28 Mart 2018 - 19:00

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle açılan Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ni ziyaret etti.

 

Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Etkinlik Çadırı’nda açılan ‘Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle ziyaretçi akınına uğruyor. İlçe öğrencilerinin ve Kartallı vatandaşların ziyaret ettiği müzenin misafirlerinden biri de Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz oldu.

 

“Türkiye’nin Namusunu Kurtardılar”

 

Uzun süre müze alanını gezen Başkan Altınok Öz, “Bugün öğrencilerimiz ile birlikte Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ni gezdik. Çocuklarımızın bu büyük zaferi öğrenmelerini ve içselleştirmelerini çok önemsiyoruz. Çanakkale Savaşı, her milletin tarihinde göremeyeceğiniz türden bir savaştır. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk askeri, bu büyük zaferle sadece vatanını ve başkentini değil, bugünkü Türkiye’nin namusunu da kurtarmıştır. Kartal Belediyesi olarak bu büyük zaferin anlamını çocuklarımıza aktarmayı çok önemsiyoruz. Yarının büyükleri, dedelerinin ülkesi için neler yaptığına burada bizzat tanık oluyor. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR