Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

LÖSEV İyilik Tırı, Zeytinburnu’nda yardım dağıtacak!

LÖSEV İyilik Tırı, Zeytinburnu’nda yardım dağıtacak!
122 views
20 Mart 2018 - 18:58

LÖSEV İyilik Tırı ile Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam ediyor.

LÖSEV İyilik Tırı, 21 Mart’ta İstanbul’un Zeytinburnu İlçesi’nde Novotel’in bahçesinde lösemi ve kanser hastaları ile ailelerine yardım dağıtacak. Kırmızı et, kuru gıda, giysi, temizlik malzemeleri, kırtasiye, oyuncak, mobilya, ev eşyası gibi onlarca farklı destek ailelere ulaştırılacak. LÖSEV Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön, “LÖSEV Türkiye’nin her noktasındaki kanser hastalarına ve ailelerine köy köy, şehir şehir dolaşarak yardımlar götürüyor. 20 yıldır kanser hastalarına ve ailelerine kanserle mücadelelerinde destek oluyor. Aileler, LÖSEV İyilik Tırı’ndan kıyafetten temizlik malzemesine, kuru gıdadan et ürünlerine, mobilyadan bisiklete kadar çocukları ve kendileri için tüm ihtiyaçlarını özgürce seçerek alabiliyorlar. Tır çalışması gönüllüler, bağışçılar ve katkı sağlayan duyarlı firmaların işbirliği ile hayata geçiriliyor. Tüm destekçilerimize LÖSEV adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

LÖSEV’e kayıtlı onbinlerce lösemi – kanser hastası çocuk ve yetişkin var. Sayıları her gün artan hastaların%92’si asgari geçim sınırının altında ailelere mensuplar. LÖSEV, kanser gibi zor bir hastalıkla mücadele eden ailelerin bu zor günlerinde yanında olarak hastalığı yenmelerinde destek oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR