Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kadın Sağlığı Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi…

Kadın Sağlığı Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi…
84 views
17 Mart 2018 - 0:13

Uzun yıllar cerrahlık ve başhekimlik yapmış bir Belediye Başkanı olarak sağlık hizmetlerine büyük önem veren ve bu anlamda başarılı sağlık uygulamalarına imza atan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğündeki Kartal Belediyesi, sağlık alanındaki çalışmalarına devam ediyor.

 

Bu çalışmalar kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği Kadın Sağlığı Eğitimi Sertifika Töreni ile 13 haftalık eğitime katılan kadınlar, sertifikalarını aldı. Hürriyet Mahallesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kadın Sağlığı Eğitimi Sertifika Töreni’ne Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir, Kartal Belediyesi Spor Müdürü Yaşar Bıçak ve sertifikalarını almaya hak kazanan kadınlar katıldı. Sosyolog Arzu Karayaylalı tarafından verilen 13 haftalık eğitimde; üreme organları ve işlevleri, hijyen, beslenme, güvenli annelik, doğurganlığın düzenlenmesi, üreme sağlığını koruyucu davranışlar, iletişim, sağlık ve kadın hakları, çocuklar ve ergenler, genel sağlığı koruyucu davranışlar gibi birçok konu işlendi. Eğitimin sonunda eğitim gören kadınlara, Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir ve Kartal Belediyesi Spor Müdürü Yaşar Bıçak tarafından sertifikaları takdim edildi.

Eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarına kavuşan kadınlar, bu fırsatı kendilerine verdiği için Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ederek verilen eğitimin yararlı olduğunu ve bu gibi çalışmaların devamını beklediklerini dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR