Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Belediye Başkanı Altınok Öz, vatandaşın geçmiş dönem yönetim mağduriyetlerini çözmeye devam

Belediye Başkanı Altınok Öz, vatandaşın geçmiş dönem yönetim mağduriyetlerini çözmeye devam
79 views
16 Mart 2018 - 23:56

“Tapusuz ikameti çözeceğim” sözü vererek yola çıkan ve Kartal’daki Kentsel Dönüşüm başarısının altında; vatandaşın kayıtsız şartsız barınma ve tapu hakkını gözetmiş olmalarının yattığını her fırsatta dile getiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, vatandaşın yüzünü güldürmeye devam ediyor.

 

26 Ocak 2018 tarihinde Soğanlık Yeni Mahalle-2 İmar Uygulaması kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla 780 hak sahibine tapuları teslim edilmişti. 40 yıllık sorun, 20 yıllık bekleyişi sona erdiren Başkan Altınok Öz, yapılan çalışmalar kapsamında vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini ve geçmiş yönetim döneminde ödedikleri paraların geri ödenmeye başladığını müjdeledi.

 

Hazırlık işlemleri tamamlanan tapulara bu hafta 79 bin 255 TL ödendi. Son 3 hafta içerisinde ödenen rakamlarla birlikte üç haftada toplamda 496 bin 399 TL ödenmiş oldu. Vatandaşların geçmiş dönem yönetimdeki mağduriyetleri de yine Kartal Belediyesi’nin çalışmaları ile son bulmuş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR