Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Türk Telekom’un şampiyonluk yürüyüşü sürüyor

Türk Telekom’un şampiyonluk yürüyüşü sürüyor
64 views
18 Şubat 2018 - 1:06

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom, Yalova Grup Belediyespor’u deplasmanda 34 sayı farkla 109-75 mağlup ederek 21. galibiyetini aldı ve TBL’deki liderliğini sürdürdü.

Lige fırtına gibi başlayan ve 22 maçta 21 galibiyet alan Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol Takımı, ikinci yarı maçlarında yoluna kayıpsız devam ediyor. Türk Telekom, TBL’nin 22. haftasında 90. Yıl Spor Salonunda Yalova Grup Belediyespor’a konuk oldu. Mavi Kaplanlar maça Ender Aslan, TJ Cambell, Monroe, Serhat Çetin ve Kaya Peker beşiyle başladı.

İlk çeyrekte etkili defansıyla rakibini yıpratan Mavi Kaplanlar, kısa sürede öne geçti. Art arda bulduğu üçlüklerle farkı açan konuk ekip, periyodun bitimine 2 dakika kala TJ Campbell’in üçlüğüyle farkı çift hanelere çıkararak çeyreği 28-14 önde tamamladı. İlk çeyrekte, potaya gönderdiği 6 üçlükte 5 isabet yakalayan Türk Telekom’da ilk beşteki tüm oyuncuların sayı bulması dikkati çekti.

Türk Telekom ikinci çeyrekte de etkisini sürdürdü. Kaya Peker ve Monroe’nun kenarda olduğu dakikalarda pota altından etkili olan Nusret Yıldırım, attığı smaçlarla göz doldurdu. Campbell’in üçlükleriyle farkın kapanmasına izin vermeyen Mavi Kaplanlar, devreyi 54-30 galip tamamladı.
Üçüncü çeyrekte farkı açan Türk Telekom, rakibinin hatalarını iyi değerlendirdi. Çizgi dışından Campbell’la etkili olan Türk Telekom, pota altında da Monroe’nun basketleriyle aradaki farkı açtı. Mavi Kaplanlar son periyoda 27 sayı farkla 80-53 önde girdi.

Final periyodunda Türk Telekom iyi oyununu devam ettirdi. Konuk ekip, bitime 4 dakika kala farkı 40 sayıya kadar çıkardı. Geri kalan süre, iki takımın da savunma taraflarının zayıflaması üzerine karşılıklı sayılarla geçti.Türk Telekom Yalova deplasmanından 34 sayı farkla 109-74 galip ayrıldı. Bu sonuçla TBL’dek 21. galibiyetini alan Mavi Kaplanlar, şampiyonluk yolundaki bir engeli daha aştı. Maçın Türk Telekom tarafında en skorer ismi 24 sayı ile TJ Campbell olurken, Nusret Yıldırım 12 sayı ile skora katkı sağladı. Türk Telekom’da 6 oyuncu çift haneli sayılara ulaştı.

Hakemler: Ergin Sarı, S.Dağder Dağlı, M.Kazım Çetin

Yalova Grup Belediyespor: Oğuzhan Tosun, Y.Canberk Uzunkaya, Sinan Sağlam, M.Can Esen, Furkan Firar, İhsan Yalçın Azizmahmutoğulları, Onur Sonsırma, Musta Baştürk, Salih Uğraşan, Melih Kapucu, Jelel Akındele

Türk Telekom: Emre Uğurtürk, Polat Kaya 8, Fikret Can Akın 7, Ender Aslan 10, Kaya Peker 7, Darryl Monroe 11, Serhat Çetin 9, Orbay Kaya,Nusret Yıldırım 12, Recep Doğrusöz 10, Tj Terrance Campbell 24, Sercan Ergin 10

1.Periyot: 28-14
2.Periyot (ilk yarı sonucu): 54-30
3.Periyot: 80-53
4.Periyot (maç sonucu): 109-75

Türk Telekom Grubu hakkında

177 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

“Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” Türk Telekom, 31 Aralık 2017 itibarıyla 13,7 milyon sabit erişim hattı, 9,7 milyon genişbant ve 19,6 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 34.502 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti , IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı Net Ekran Şirketleri, yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100’üne sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR