Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Maltepe’de okul güvenliği değerlendirme toplantısı yapıldı…

Maltepe’de okul güvenliği değerlendirme toplantısı yapıldı…
82 views
03 Şubat 2018 - 15:23

Maltepe İlçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla okul güvenliği ve bağımlılıkla mücadele konulu toplantı yapıldı.

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı başkanlığında gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, Maltepe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amiri Yasemin Arslanpay, Maltepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet İmamoğlu, muhtarlar,  okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve okul servisleri sorumluları katıldı.

Toplantıda, öğrenci ve velilerinin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla okulların yakın çevresinde ve okul güzergahlarında alınacak tedbirler ile öğrencilerin her türlü kötü alışkanlıklardan korunması, onların ruh ve beden sağlığı yerinde bireyler olarak yetiştirebilmek için gereken uygulamalar üzerinde duruldu.

Toplantıda Kaymakam Meftun Dallı, 2017-18 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde öğrencilerin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okul içlerinde ve çevrelerinde gereken her türlü tedbirin alınacağını belirtti.

Çocuklar için herkesin birlikte hareket etmesi gerektiğine değinen Kaymakam Dallı; okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, mahalle muhtarları ile  iş birliğiyle sürdürülen çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini ifade etti. Dallı, “Her çocuk ve gencimiz bizim için çok kıymetlidir.  Onların en iyi şekilde yetişmeleri için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Mahalle halkının mahallesinde bulunan okullara gönüllülük esasıyla sahip çıkmasını okul aile birliği desteğini mutlaka sağlamalıyız. Bu konuda başarılı çalışmalar yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”  dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR