Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kreş Öğrencileri Atatürk’ün Annesi Zübeyde Hanımı Unutmadı…

Kreş Öğrencileri Atatürk’ün Annesi Zübeyde Hanımı Unutmadı…
71 views
17 Ocak 2018 - 4:35

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 95. yıl dönümünde Kartal Belediyesi’ne bağlı Atalar Merkez Kreş’te düzenlenen törenle anıldı. Törene Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Kartal Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tirgil, Yakacık Yeni Mahalle  Muhtarı İlhan Düzülütaş, Atalar Mahalle Muhtarı Erhan Gülmüş, Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner Eker, Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Nazlı Enif Dipşar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel, Bilgi İşlem Müdürü Bülent Köse, kreş sorumluları ve öğretmenler katıldı. Törende konuşan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, “Dünyanın şu an içinde bulunduğu koşullarda Atatürk’ün ve fikirlerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır” dedi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte minikler, Atatürk ve Zübeyde Hanım’ın sevdiği türküleri seslendirerek şiirler okudu. Kartal Merkez Kreş öğretmenlerinin oluşturduğu koro, Atatürk’ün sevdiği türkülerden oluşan repertuarla dinleyenleri mest etti. Zübeyde Hanım’ın hayatını konu alan sinevizyon gösterisi, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

 

Törenin ardından konuşma yapan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, “Kartal Belediyesi Merkez Kreş tarafından çok güzel bir anma etkinliği düzenlendi. Hazırlayan öğretmen arkadaşlara ve idarecilere teşekkür ediyorum. Dünyanın şu an içinde bulunduğu koşullarda Atatürk’ün ve fikirlerinin ne kadar önemli olduğunu fark eden kişiler, bu anma toplantılarında onun ve onu dünyaya getiren annesinin değerini çok daha iyi anlamış olacaklar” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR