Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Maltepe Esnaf Odasına Genç Üniversiteli Aday Oldu!

Maltepe Esnaf Odasına Genç Üniversiteli Aday Oldu!
162 views
16 Ocak 2018 - 3:22

Maltepe esnaflarından Nevzat Eren Maltepe’de değişim zamanı sloganı ile önümüzdeki günlerde yapılacak olan esnaf odası kongresinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Nevzat Eren, işletmeciliğini kendisinin yaptığı Beşçeşmeler de bulunan Lalezar Cafe’de sabah kahvaltısı verdi. Kahvaltıya , Maltepespor Başkanı Cahit Durhan, Maltepespor kulübü başkan yardımcısı Hasan Zengin, Mask ve Gülsuyuspor kulübü başkanı Behram Kaçar, Masiad başkanı Cem Karatepe, Maltepe Giresunlular Derneği başkanı Erdi Akşen, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve birçok işadamı ve gazeteci katıldı.

Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar odası seçimlerine az bir zaman kala uzun zamandır başkanlık yapan Yunus Erdel’e güçlü bir aday çıktı. 2018 yılının Şubat ayında yapılacak olan Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığına aday olduğunu açıklayan Nevzat Eren şu ifadelerde bulundu; Mevcut başkana hizmetleri için teşekkür ederim. Artık Maltepe’de değişim zamanı. Ben ve ekibim yukarılardan aferin almak için değil, esnaflarımızın yanında olmak ve haklarını kollamak için bu yola çıktık. Öncelikli hedefimiz mevcut sorunları çözmek ve hep birlikte yeni projeler üreterek esnaflarımızın sesi olmaktır.
Maltepe adına hayırlı olması dileğiyle tüm esnaflarımızın desteklerinin yanı sıra seçim günü oyunu da kullanmak üzere sandığa gelmelerini bekliyorum dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Nevzat Eren’e büyük destek geldi. Eren yaptığı açıklamada; ”Kütüğüm Diyarbakır, doğma büyüme Maltepe’liyim. Çalışma hayatıma rahmetli babam Necmi Eren’e ait olan fırında başladım. Kendi ayaklarımın üzerinde durabilmek ve kendimi geliştirmek adına ilk iş yerimi 16 yaşında açtım. Sonra sırasıyla Zümrütevler, Esenkent, ve Talatpaşa’da internet cafeler açtım. 2004 yılında Lalezar Cafeyi açtım ve hala işletmekteyim. 2009 yılında bölge esnafı arkadaşlarla birlikte bir dernek kurmaya karar verdik ve Beşçeşmeler Esnaflar Derneğini kurduk. Sağolsunlar Başkanlık görevini bana bana verdiler. O günden beri bu görevi layıkıyla yapmaya çalışıyorum. Sırasıyla Fenerbahçeliler Derneği, Maltepespor Kulübü, MASİAD, Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Denetim Kurulu üyeliği, Diyarbakırlılar Dayanışma Kurulu üyeliği, MASK gibi değerli kurumlarda yöneticilik yapmaktayım.Hayırlısıyla Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığına adayım” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR