Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

AYEDAŞ, zorlu kış şartlarına hazır!

AYEDAŞ, zorlu kış şartlarına hazır!
98 views
15 Ocak 2018 - 19:29

Elektrik dağıtımı alanında sahip olduğu birikim ve sorumluluk bilinci ile hareket eden AYEDAŞ, zorlu kış şartlarında da müşterilerine kesintisiz hizmet vermek için tüm hazırlıklarını tamamladı.

İstanbul Anadolu Yakası’nın elektrik dağıtımını yapan AYEDAŞ, önümüzdeki dönemde sert kış koşullarında oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için gerekli tüm önemleri aldı. Müşterilerine kesintisiz hizmet verme hedefi ile sorumluluk bölgesinde olan İstanbul Anadolu Yakası’nda seferberlik ilan eden AYEDAŞ, öncelikle operasyon merkezlerine sert hava koşullarında ihtiyaç duyulacak malzemelerin tedariğini sağlayarak hazırlıklarında ilk adımı attı. Bu hazırlıklara ek olarak,

– Hat ve trafo bakımları,

– Olası kesintiler için alınan mobil jeneratörlerin bakımının yapılması ve hazır hale getirilmesi,

– Kriz koordinasyon merkez noktalarının belirlenmesi ve planlarının güncellenmesi,

– Malzeme stoklarının planlaması gibi çalışmalar tamamlandı.
Tüm çalışmaları hayata geçirecek olan alanında son derece tecrübeli saha ekipleri, iş sağlığı ve güvenliği koşullarını sağlamak şartı ile gerektiğinde 24 saat aralıksız görevde kalarak, arıza ve kesintilerin giderilmesi için çalışmalarını yürütecek.

AYEDAŞ, bölgesindeki 6 milyondan fazla nüfusa hizmet vermenin sorumluluğu ile değer katan çalışmalara imza atmaya, uzun vadeli planlarla yatırımlarını hayata geçirmeye devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR