Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Soylu ile görüşen tek başkan bendim!

Soylu ile görüşen tek başkan bendim!
98 views
10 Ocak 2018 - 16:56

 Vural Dağtekin’in  haberi…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Gazeteciler Günü sebebi ile verdiği yemekte basın ile buluştu. Kılıç, Bakan Süleyman Soylu ile verdiği pozu paylaşmasına yönelik tepkilere ilgi çekici cevaplar verdi.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Twitter ve Facebook’ta kullanıcıların deyimi ile “yıkılıyor” dedirten paylaşımı ile çok konuşuldu. Kılıç, fotoğraf sonrası hiçbir açıklama yapmadı, “Hata yaptım” demedi, bazı partililerin ağır eleştirilerine cevap da vermedi.

Siyasetin tepesinde kavgalar olur ama…
Geçen 24 saat sonrasında Gazeteciler Günü sebebi ile basın ile buluşan Ali Kılıç, toplantıda sorulan o fotoğraf için şu açıklamayı yaptı. “Sayın Süleyman Soylu ülkemizin İçişleri Bakanıdır. Biz de kanun gereği onun yürüttüğü bakanlığa bağlı işlerimizi yapıyoruz. Siyasette kavgalar olur. Söylenmemesi gereken sözler edilir ama bunun bakanlıkların, belediyelerin yani devletin işleyişine yansımaması gerekir.

Sayın Bakanın daveti üzerine katıldığımız bir toplantının çıkışında çekilen bir fotoğrafı paylaştım. Paylaşırken de tamamen devlet adamlığı üzerinden hareket ettim. Bizlerin sorumluluk taşıdığımız halkın işlerini görürken, kin gütmemiz, küs davranmamız doğru değildir.

Siyasetin tepesinde kavgalar olur ama biz buna göre hizmet edemeyiz. Kaldı ki böyle davranmamız ne kanunen ne de seçilmiş yöneticiler olarak doğru değildir. Sayın Soylu da ben de seçilmiş yöneticileriz. Bu bağlamda ilçemin sorunlarını kendisi ile görüşmem doğaldır. Büyütülmesini doğru bulmuyorum.

Yeri geldi Sayın Cumhurbaşkanı ilçemize geldi. Gittim kendisini karşıladım.
Sayın Başbakanımız geldi. Aynı ilgiyi ona da gösterdim. Ben Maltepe’nin belediye başkanı olarak devlet terbiyesi içinde davranıyorum. Bu tavrımın başka yerlere çekilmesini kabul etmiyorum.”

Soylu ile görüşen tek başkan bendim!
Toplantı sonrasında çıkışta Vural Dağtekin’in “Sayın Başkan açıklamanızda tepkilere sebep olan bölüm yoktu. Sayın Bakan ile görüşmeniz değil, o fotoğrafı paylaşmanız eleştiri konusu oldu. Bu konuda ne diyeceksiniz?” sorusu üzerine şunları söyledi.
“Bakınız. Orada tek belediye başkanı ben değildim. Partili belediye başkanlarımız da vardı. Ama Sayın Bakana ilçemizdeki uyuşturucu kullanımının önlenmesi ve gençliğin kurtarılması konusunda proje ileten tek belediye başkanı bendim. Bu sebeple birebir görüşen tek kişi oldum.
Sayın Soylu projemizi dinledi. İlgileneceğini belirtti. Sonuçta kamu menfaati var. Gençliğin geleceğine yönelik bir çaba var. Bu memnuniyet ile kapıdan çıkarken fotoğrafımız çekilmiş. Ben de paylaştım.

Kavga değil hizmet üretmek için seçildik!
Sonuçta projemiz hakkında bekleyenler var. Sivil toplumun oradan çıkacak sonucu bekleyişleri var. Gençlik için çalışan gönüllü insanlar var. Onların da bu buluşmamızı bilmesi adına tamamen iyi niyetle yapılmış bir paylaşımdır. Şahsi değil Maltepe ve ülkemiz için bir çabanın yansımasıdır.
Kaldı ki kavga değil hizmet üretmek için seçildik. Üretmenin yolu da diyalogdan geçiyor. Herkesin fikrine görüşüne saygım var ama benim de belediye başkanı olarak halkın menfaatini, huzurunu, mutluluğu sağlama görevim var. Genel Başkanımızında bizlere telkini her zaman önceliği halkın beklentilerine vermemizdir. Hem partim hem şahsım adına yanlış bir iş yapmadım.
Bu duygular ile yaptığım paylaşımın, ülke gündemindeki yüksek siyasi tansiyon sebebi ile böyle abartıldığını düşünüyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR