Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal Zabıtası yılbaşı yaklaşırken işyerlerini denetledi…

Kartal Zabıtası yılbaşı yaklaşırken işyerlerini denetledi…
102 views
28 Aralık 2017 - 22:47

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kartallıların huzurlu bir yılbaşı geçirmeleri için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Zabıta ekipleri, alkollü eğlence yerleri ve restoranlarda yürüttüğü denetimlerle; hijyen ve sağlık kurallarına uygun hizmet verilip verilmediğini büyük bir titizlikle kontrol ediyor. İş yerlerinin imalathane ve  mutfak kısmını denetleyen ekipler; işletme ruhsatlarını, fiyat tarifelerini, çalışanların sağlık karnesi ve hijyen konusunda incelemeler yaparken, genel itibariyle işletmelerin kurallara uyduğu görüldü.

 

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla İlgün; lokantalarda yapılan denetimler sonucunda iş yeri sahiplerinin; fiyat tarifelerine uymaları ve belirlenen fiyatların üzerinde vatandaşlardan ücret alınmaması konusunda uyarıldığını belirtti. İlgün ayrıca denetimlerin, vatandaşların sağlıklı gıdalar tüketmelerini sağlamak amacıyla sürekli olarak yapıldığını da hatırlatarak, kurallara uymayan işyerleri için gerekli yasal işlemlerin yapıldığını ifade etti. 2017 yılının son günlerinde yapılan denetimlerden vatandaşların son derece memnun olduğunu vurgulayan İlgün, yapılan denetimlerin, yıl boyunca da devam edeceğini belirtti. İlgün,

“Vatandaşlarımızın huzur içinde bir yılbaşı geçirmeleri için Başkanımız Altınok Öz’ün talimatları ve hassasiyetleri doğrultusunda Zabıta Müdürlüğü olarak gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bu vesileyle Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz adına tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR