Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal’da 40 anne eğitim alacak…

Kartal’da 40 anne eğitim alacak…
77 views
23 Aralık 2017 - 2:58

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğündeki Kreş Müdürlüğü, Kartal Belediyesi’ne bağlı 11 kreşte eğitim gören çocukların annelerine yönelik önemli bir proje başlattı.

“Anne Destek Programı” adı verilen proje ile 3-6 yaş arasında çocuğu olan annelerin ebeveynlik rollerinin desteklenmesi, çocuk gelişimi konusunda bilgilenmeleri, çocuk ile anne arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü tarafından çocuğu kreşte eğitim gören annelere 13 hafta boyunca haftada 1 gün olmak üzere eğitim programı düzenlenecek. 15-20 kişilik anne gruplarıyla 13 hafta boyunca, haftada 1 gün 2,5 saat olmak üzere uygulanarak eğitimin ücretsiz olarak verileceği projenin ilk toplantısı; Soğanlık Kültür Merkezi, Uğur Mumcu Kültür Merkezi ve Merkez Kreş’te düzenlendi.

Sahip olduğu 11 kreş ile Kartal’da çok önemli bir hizmeti gerçekleştiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğündeki Kreş Müdürlüğü, babalardan sonra bu kez annelere yönelik bir eğitim programı başlattı. AÇEV’in (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) bugüne kadar 70 ilde yüzlerce gönüllü eğitimci ile sürdürdüğü Anne Destek Programı’nı bir kez daha uygulamaya koyan Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü, üç farklı yerde (Soğanlık Kültür Merkezi, Uğur Mumcu Kültür Merkezi ve Merkez Kreş) tanıtım toplantısı düzenledi. Kreş annelerinin katılım sağladığı toplantılarda AÇEV Bölge Saha Sorumluları tarafından bilgilendirme yapıldı. Toplam 40 anneyle eğitimlere başlanacaktır. Geçen sene ise 17 anneye sertifika verilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR