Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

“Siyaset zor zanatmış, artık siyaseti kesinlikle bırakıyorum”

“Siyaset zor zanatmış, artık siyaseti kesinlikle bırakıyorum”
102 views
21 Aralık 2017 - 13:02

Yalan söyleyeceksin, milletin yüzüne güleceksin arkasından konuşacaksın, ilkelerin olacak çıkarın için vaz geçeceksin, ahlaklıyım deyip ahlaksızlık yapacaksın, çıkarlarını toplumsal sorumluluktan önde tutacaksın, söz verip sonrasında vaz geçeceksin, üuruşun olmayacak, omurgalarını eğip bükeceksin.

İşte bu niteliklere göre baktığımızda SİYASET benim için değilmiş.

Bundan 7-8 gün önce genç bir partilimin kendisinin ağzından söyledikleri bende ciddi bir SİYASİ kırılma yaşattı, yarınlara dair olan ümütlerimi kaybettim. En büyük SİYASİ KIRILMAYI gelecek vaad eden genç partililerimde yaşadım, ismi bende saklıdır.

Böyle ayak oyunları ile siyasette asla başarılı yol alamayacağımıza inanıyorum.

Sosyal medyayı kullandığım ve olumlu şeyleri yazdığım gibi olumsuzlukları yazdım. Olumlu yazıları hiç görmeyenler Olumsuz yazılarımdan dolayı disiplin cezası vermeyi seçtiler. için disiplin cezası aldım, YDK kararı Partime geri geldim baktım ki YDK kararını tanımayan bir Maltepe İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Başkanlığı var, Parti Tüzüğüne aykırı davranan Maltepe İlçe yönetimi ve İstanbul İl Yönetimi var.

Genel merkeze dahi bu ahlaksız ve tüzük ihlallerini yazdığım halde evraklar Sümen altı ediliyor ve sorumlular için işlem yapılmıyor ise partimin gelecekte siyasi başarılarından şüphem var.

Çıkar ilişkilerini partimin ilkelerinin önünde koymuş il yöneticileri var, ilçe yöneticileri, genel merkez yöneticileri var.

Böyle ikesiz, seviyesiz siyasi oluşumlar içinde bundan sonra olmayacağım.

Siyasi hayatıma bu günden itibaren nokta koydum…

Son iki yılda şahsımın yaşadıklarını Altıntepe Mahallesi’ne mal edip tüm güzel ve mücadeleci yol arkadaşlarıma fatura çıkardılar, haksızlıklar yaptılar. Altıntepe’yi bir bütün olarak değil parça, parça ederek yönetmeye çalıştılar. Bu bataklıktan dahi Mücadeleci arkadaşlarımız ile birlikte Delege Seçimlerinde başarılı çıktık. Maltepe İlçe Altıntepe’de ikinci, üçüncü çıkarcı gurupları kendi elleri ile yarattı, birleştirici değil ayrıştırıcı bir Maltepe İlçe Başkanı ve yönetimi ile iki yıl birlikte yaşamak zorunda kaldık.

Maltepe İlçe Seçimlerinde adayım belli, adayım kazanır ya da kaybeder, seçimlerden sonra Ocak ayı 2018 yılı itibarı ile partimden istifa ederek kendimi sosyal işlere vereceğim. Sosyal Projelere el atacağım.

Son 5 yılda partime verdiğim emek ve mücadelem için benimle birlikte yol yürüyen tüm yol arkadaşlarıma sonsuz TEŞEKKÜRLER ediyorum, çok geniş bir ailem oldu. Sokakta tanıdığım tüm güzel insanlara teşekkürler ediyorum.

Halet ATAŞ olarak Siyasi hayatımda hep ahlak ve erdemli, üretken bir profil çizdim arkadaşlarım ile, dilim durmadı, BÜLBÜL’ün çektiği dili belasıdır derler ya, bana dilimden bedel ödettiler, ama ahlaksız, hırsız, iş takipçisi birisi demediler, diyemezler.

Mahallede ve İlçe’deki partimin gençlerin adil olarak işe alınması için Maltepe Belediye Başkanı Ali KILIÇ ile bile karşı karşıya geldim pişman değilim, gençlerin mücadelesinde başarılı oldum ama gençler bu mahalledeki yürekli insanlara sırtlarını döndüler, son olarak gençlik kolları seçiminde bizden habersiz taraf olarak içimizden yetişen genç kızımız sırtımızdan vurdu, bedel mi ödüyoruz ne? Ahlaklı, ilkeli olmanın bedeli bu olsa gerek.

Bu kadar çirkinlik ve pislik içindeki SİYASİ mücadeleden artık çekiliyorum. Bıktım demiyorum. Siyasi ahlaksızlıklardan midem bulandığı için çekiliyorum.

5 yıldan beri Altıntepe Mahallesi’ndeki Siyasi yol arkadaşlarım bana kızacaklar biliyorum olsun onları anlarım ama arkadaşlarım beni belki anlamayabilirler. 5 yıldan beri mücadele ettiğim arkadaşlarımın bundan sonraki SİYASİ hayatlarında yolları açık olsun. Halet ATAŞ’sız bir ALTINTEPE CHP herkese Hayırlı olsun. Bundan emin olun ki SİYASET benim için bitmiştir…

Maltepe CHP İlçe seçimleri için ahlaksız, ilkesiz seçim süreci geçiriliyor bunu görüyorum 40 yıllık dostların düşman olduklarına tanık oluyorum. Siyaset bu değil. Maltepe CHP Üyeleri Maltepe’de yaşıyorlar, Maltepe Belediye’yi yönetenler Maltepe’li değiller. Onlar gidecek biliyorum, biz Maltepe’liler birlikte yaşayacağız Maltepe havasını birlikte soluyacağız. Bana dost lazım, kardeş lazım, arkadaş lazım, bana yürekli, ahlaklı insanlar lazım.

İşte mücadele arkadaşlarım bana göre yolun sonu. Ben siyasi hayatımı bu kırılmalardan dolayı, birbirini sırtından vuranlardan dolayı bıraktım…

Hepinizin yolu açık olsun.

Maltepe delegeleri yürekli davranıp, İş vaadine, çıkar ilişkilerine aldanmadan özgür iradeleri ile kararlarını verip ilçe başkanlarını seçer iseler Maltepe’yi güzel günler bekliyor. Benim gördüğümü herkes görüyor. Biliyorum DİLİM in belasını çekeceğim, nasıl olsa son yazım olduğu için bundan sonrak kimse içinde hiçbir yorum yapmayacağım, kimse için iyi ya da kötü olumsuz bir yazım olmayacağı için HOŞ GÖRÜN..

Tüm yol arkadaşlarım ve siyasi ahlak taşıyan arkadaşlarım ve partililerime selamlar olsun.

Halet ATAŞ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR