Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’dan gençlere destek…

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’dan gençlere destek…
116 views
16 Aralık 2017 - 0:22

Maltepe Kaymakamı Meftun DALLI ile birlikte Maltepe Gençlik Merkezinden bir grup genç, “Kitap Okuma Halkaları” projesi kapsamında Cengiz Aytmatov’un “Gün Olur Asra Bedel” kitabının kritiğini yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye genelinde başlatmış olduğu Kitap Okuma Halkaları projesi ile gençlerimize  içinde yaşadığı kültürün değerlerini bilen ve onlara sahip çıkan bireyler oluşmasına katkı sağlayarak kitaplarla gençlerin okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olmak; düzenlenen kitap kritikleri ile gençlerin muhakeme, kendini ifade edebilme ve topluluk önünde konuşma yapabilme yeteneğini geliştirmek hedeflenmektedir.

Proje kapsamında Gençlik Lideri koordinatörlüğünde belirli sayılarda gençlerle gruplar oluşturulmakta. Bu gruplarda Bakanlık tarafından belirlenen kitaplardan bir kitap belirlenip gruptaki gençlere verilmektedir. Bir ay boyunca ilgili kitap okunduktan sonra ay sonunda bir araya gelinerek sohbet ve muhabbet havasında bahse konu kitap üzerine tahlil yapılır. Bu uygulama her ay aynı formatta devam eder.

Bu kapsamda Aralık ayında Cengiz Aytmatov’un “Gün Olur Asra Bedel” kitabını okuyan Maltepe Gençlik Merkezinden bir grup genç, kitap tahlilini Kaymakam Meftun Dallı ile birlikte gerçekleştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR