Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kahvaltılı basın toplantısı….

Kahvaltılı basın toplantısı….
70 views
10 Aralık 2017 - 15:46

İstanbul Maltepe ilçesinde yaşayan 10 bine yakın Ardahanlılar Dernek çatısı altında bir araya geldiler. Kurucu başkanlığını Yaşar Geler’in yaptığı Maltepe Ardahanlılar Derneği sabah kahvaltısı düzenleyerek basınla bir araya gelerek çalışma faliyetlerini anlattı.

Maltepe Ardahanlılar Derneği Başkanı Yaşar Geler, “Biz Ardahanlıların hak ettiğimiz yerde olmadığımızı düşünüyorum. Bundan dolayı da derneğimizin birinci hedefi kurumlarla dayanışma içerisinde olup Ardahanlıların hak ettikleri yerde olmaları için olağanüstü çabayı sarf edeceğiz.

Maltepe Ardahanlılar Derneği olarak aktif bir şekilde çalışmak suretiyle Ardahan İli’nden büyük şehirlere göç etmiş olan hemşehrilerimizin bir arada olmalarını ve kaynaşmaları için elimizden geleni yapacağız. Bu gün kamuoyuna değerli basın mensubu arkadaşlarla Maltepe Ardahanlılar Derneği’nin yönetim kurulu üyelerini tanıtmak ve yapacağımız icraatlar ile alakalı ön bilgi vermek üzere sizlerle bir araya geldik.

Maltepe Ardahanlılar Derneği olarak birçok etkinlik düzenleyeceğiz. Derneğimizden yapmak istediğimiz projelerl hakkında başlıklar halinde bilgi vermek istiyorum; Maltepe’de yaşayan Ardahanlı yardıma muhtaç öğrencilere eğitim desteği sağlama, sağlık alanında ihtiyaç duyan hemşerilerimize yardımcı ve destek olmak, dayanışma yardımlaşma ve kaynaşma yemekleri düzenlemek, alanında yetkin insanlarla göre sorunlarını tartışmak dile getirmek ve çözüm yolları aramak, kamu kurum ve kuruluşları sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek kendimizi tanıtmak ve düşüncemize aktarmak, Maltepe Ardahanlılar ve ulusal basında diyalog sağlayarak derneğimizi ve yöremizi ulusal boyutta taşıyabilmek, Maltepe Belediyesi, Maltepe mahalle muhtarlıkları, kent konseyi düzeyinde kurumsal ilişkiler geliştirerek hemşerilerimizin sorunlarında yardımcı olmak, kaymakamlık ve resmi daireler ile iletişimi sağlayarak halkımızın sorunlarını çözmelerinde katkı sağlamak, Maltepe’deki tüm yöre derneklerini ziyaret ederek onlarla tanışmak. Siyasi partilerle ilişkileri geliştirerek Ardahan halkının ve İstanbul’daki temsiliyetine olanak sağlamak ve bölge milletvekillerimizle görüşmek suretiyle İstanbul’da ve büyük şehirlerde yaşayan hemşerilerimizin sorunu çözüm bulabilmek adına görüşmeler sağlamak hedefindeyiz. Ben ve yönetim kurulu üyelerimizle kurmuş olduğumuz derneğimizi daha iyi yerlere taşımak ve tanımak için elimizden geleni yapacağız. Katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR