Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

“Kartal Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında”

“Kartal Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında”
134 views
02 Aralık 2017 - 1:38

Harabeye dönmüş evde yaşayan Kartallı aileye Kartal Belediyesi sahip çıktı.

 

Kartal Belediyesi tarafından harabe halindeki evleri tadilattan geçirilerek kendilerine teslim edilen Eskiköy ailesini, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir yenilenmiş evlerinde ziyaret etti. Ziyarette mutlulukları gözlerinden okunan aile fertleri, memnuniyetlerini belirtip Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve ekibine teşekkür etti.

 

Cumhuriyet Mahallesi’nde harabe şeklindeki evde yaşayan Eskiköy ailesi, Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün desteğiyle sıcak yuvalarına kavuştu. Kartal Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün de katkılarıyla evlerinin çatısı onarılıp, zemine parke döşenen, bina dış cephe mantolaması yapılıp, boya badanası yapılan ve evin tepeden tırnağa tadilatı gerçekleştirilerek Gönül Çarşısı’ndan tüm eşyaları temin edilen Eskiköy ailesine bir de sosyal yardım aylığı bağlandı. Anne Yaşar Eskiköy, kızları Canan Eskiköy ve Hüsniye Eskiköy (engelli), Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir’in gerçekleştirdiği ziyarette mutluluklarını ifade ederken duygusal anlar yaşandı. Kışın sert koşulları etkisini göstermeden tadilatı tamamlanan evlerine kavuştukları için mutlulukları her hallerinden okunan aile, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz başta olmak üzere kendilerini ziyarete gelen Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan’a, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir ve Kartal Belediyesi’ne ekibine teşekkürlerini iletti.

 

“Başkanıma Teşekkür Ederim, Allah Ondan Razı Olsun”

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve ekibine teşekkür eden 69 yaşındaki anne Yaşar Eskiköy: “Evimiz çok kötü durumdaydı, çatıdan sular akıyordu, durulacak gibi değildi. Sağ olsun Belediyemiz evimizi baştan aşağı yeniledi. Bulunduğumuz duruma sessiz kalmayan, bize her türlü desteği veren Kartal Belediye Başkanımız Altınok Öz’e teşekkür ederim, Allah ondan razı olsun.” dedi.

 

“Kartal Belediyesi Olarak İhtiyaç Sahiplerinin Her Zaman Yanındayız”

 

Kartal ’da yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan her vatandaşa yardım elini uzattıklarını belirten Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, “Eskiköy ailesinin harabe halindeki evini Kartal Belediyesi olarak kısa sürede yenileyerek yaşanılacak hale getirdik. Kartal Belediyesi’ne ait Gönül Çarşısı’ndan tüm eşyaları temin edip kendilerine sosyal yardım aylığı bağladık. Kartal Belediyesi olarak iyi gününde de, kötü gününde de her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Kartal’da vatandaşlarımızın yüzü gülüyorsa bizler de mutluyuz.” dedi.

Ziyaretin sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, anne Yaşar Eskiköy, kızları Canan ve Hüsniye Eskiköy’e çeşitli hediyeler verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR