Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Başkan Altınok Öz’den Bilkentlilere Teşekkür

Başkan Altınok Öz’den Bilkentlilere Teşekkür
86 views
02 Aralık 2017 - 1:23

Bilkent Üniversitesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri, Nevşehir’in Gülşehir ilçesi hakkında hazırladıkları kent planları ve tasarımlarını Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e sundu.

 

Başkan Altınok Öz’ün öncülüğünde TAK Kartal tarafından organize edilen ve geçtiğimiz Ekim ayında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Nevşehir Kapadokya’da gerçekleştirilen TAK Kamp, 79 üniversiteden 420 tasarım öğrencisini bir araya getirmişti. 3 gün süren ve ‘Tasarımcılar Kapadokya’da’ teması ile gerçekleştirilen kampta Türkiye’nin her bölgesinden genç tasarımcılar birçok farklı kültürü bir arada barındıran Kapadokya ve Gülşehir’i yeni fikirler üretmek adına gezerek incelediler. Kapadokya’da gerçekleşen ve fikir alışverişleriyle oldukça verimli geçen TAK Kamp, meyvelerini vermeye başladı. Kampa katılan üniversitelerden biri olan Bilkent Üniversitesi’nin Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri, o tarihten bu yana Gülşehir’le ilgili oluşturdukları projeleri ve yeni fikirleri, Başkan Altınok Öz’le paylaşmak için Kartal Belediyesi’ne konuk olarak bir sunum gerçekleştirdi.

 

Sunumda, Başkan Altınok Öz’ün yanı sıra Şehir Planlamacısı Ali Faruk Göksu, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Deniz Altay Baykan ve TAK Kartal çalışanları hazır bulundu. Bilkent Üniversitesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri, kent hakkında hazırladıkları planları ve tasarımları Başkan Altınok Öz’e yaklaşık 2 saat boyunca anlattı.

 

Başkan Altınok Öz’den Öğrencilere Teşekkür

 

Gülşehir’de doğmuş ve büyümüş olan Başkan Altınok Öz, öğrencilere sunumlarından dolayı teşekkür etti. Kentlerin planlı büyümesinin önemine dikkat çeken Başkan Altınok Öz, bu bağlamda genç nesillere ciddi görevler düştüğünü hatırlattı. Başkan Altınok Öz, Türkiye’deki kent sorunlarının plansız büyümeden kaynaklandığını vurgulayarak Kartal’ın, geçmişten aldığı mirasla geleceğini planlı bir şekilde kurduğunu belirtti. Sunumun ardından Başkan Altınok Öz, öğrenciler ve TAK ekibiyle birlikte fotoğraf çektirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR