Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal’da özel eğitim öğrencilerine ağız ve diş taraması

Kartal’da özel eğitim öğrencilerine ağız ve diş taraması
111 views
01 Kasım 2017 - 21:40

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerine verdiği önem çerçevesinde özellikle çocuklara yönelik sağlık taramalarına devam ediliyor.

 

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Kartal Şehit Recep Büyük Özel Eğitim Okulu’nda diş taraması gerçekleştirildi. Okulda eğitim gören engelli öğrenciler, pedodontist ( Çocuk Diş Hekimi ) ve genel anestezi uzmanı tarafından muayene edildi. Yapılan tarama sonucunda ağız ve diş problemi bulunan çocukların ailelerine bilgi verildi ve ilk etapta tespit edilen problemler, her çocuğa ayrı dosya açılarak kaydedildi. Çocukların Kartal Belediyesi’ne bağlı Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde ücretsiz tedavilerinin yapılabilmesi için ailelerine bilgi verilen taramaya Kartal Belediyesi Başkan Yardımcı Cengiz Türkmen ve Sağlık İşleri Müdürü Nuray Sancaklı da katılarak ağız ve diş sağlığı taramasına katılan çocuklara diş macunu ve diş fırçası hediye etti.

 

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Kartal’daki okullarda sürdürdüğü sağlık taramalarından, bu kez özel eğitim gören öğrenciler faydalandı. Diş bakımlarını yaptırmak konusunda farklı zorluklar yaşayan engelli öğrencilerin sorunlarını tespit etmek isteyen Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kartal

Şehit Recep Büyük Özel Eğitim Okulu’nda ağız ve diş taraması gerçekleştirdi. Taramada, pedodontist ve genel anestezi uzmanı, 561 öğrenciyi tek tek muayene etti. Dişlerine çürük, dolgu, kanal tedavisi ve benzeri tedaviler yapılması gereken çocukların kayıt altına alındığı taramada, ailelere çocuklarının tedavilerinin Kartal Belediyesi’ne bağlı Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde ücretsiz yapılabileceği bildirildi. Merkezin iletişim numaralarının ailelere verilerek randevu almalarını tavsiye eden tarama ekibi, 51 çocuk için tek tek dosya açarak diş ve ağız problemlerini kayıt altına aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR