Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi açıldı…

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi açıldı…
106 views
31 Ekim 2017 - 17:58

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yeni projesi Kartal Belediyesi Sanat Akademisi açıldı. Başkan Altınok Öz, yetenek sınavıyla öğrenci kabul edecek olan Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’ne girmek isteyen yetenekli minikleri ziyaret etti.

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, yetenek sınavıyla kapılarını açtı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı Başkanı Prof. Cana Gürmen ve usta kemancı, akademisyen ve besteci Prof. Cihat Aşkın’ın danışmanlığında hayata geçen Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’ne girmek isteyen 6-15 yaş arası çocuklar, yeteneklerini sergiledi. Akademide sınıfları gezen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yeteneklerini sergileyen öğrencileri dikkatle izledi. Başkan Altınok Öz’e, Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Meclis üyeleri ve birim müdürleri eşlik etti.

“Kartal’da Sanat Hareketi Artarak Devam Edecek”

Akademi hakkında bilgi veren Başkan Altınok Öz, “Kartal’ın ileriye dönük ne olacağını kararlaştırdığımızda 4 ana unsurumuz vardı. Arkeoloji, ekoloji, teknoloji ve sanat. Bugün sanatın bir bölümü için önemli bir projeyi hayata geçirmiş oluyoruz. Kültür Müdürlüğümüzün bünyesinde Kartal Sanat Akademisi bugün yola çıkmış oldu. Uzun bir yol. Felsefe ve sanat, düşünceyi gerektiren ve getiren unsurlar. Düşünce olmadan sorgulama olmaz. Sorgulama olmadan da özgür birey olmaz. Kartal’da ciddi bir sanat hareketi, bundan sonra da artarak devam edecek” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR