Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal’a yeni hastane “İBNİ SİNA” hizmete girdi…

Kartal’a yeni hastane “İBNİ SİNA” hizmete girdi…
207 views
30 Ekim 2017 - 20:15

1999 yılından bu yana faaliyet gösteren İbni Sina Sağlık Grubu Kartal’da tam teşekküllü yeni bir hastaneyi halkın hizmetine açtı. Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Sulu, “Hasta memnuniyetini her şeyin üzerinde tutuyoruz. Kapıdan giren herkesi bizim misafirimizdir. Çalışanın iş yerine ortak olması’ projesini yeni hastanemizle hayata geçirdik” dedi.

İbni  Sina Sağlık Grubu Kartal’da tam teşekküllü yeni bir hastaneyi halkın hizmetine açtı. Hastanenin açılış kurdelesini 2- 4 yaş arası çocuklar kesti. 56 yatak kapasiteli olan hastanede, 3 ameliyathane, 2 doğumhane, yeni doğan ve erişkin yoğun bakım,  görüntüleme merkezi, biyokimya laboratuarının yanı sıra ambulans ve evde sağlık hizmeti de verilecek.

BAŞHEKİMİNDEN, AŞÇISINA ÇALIŞANLARI  ORTAK EDİLDİ
Açılış töreni öncesi açıklama yapan, İbni Sina Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Sulu, danışmanlığını yaptığı merhum Adnan Kahveci ile geliştirdiği ‘çalışanın iş yerine ortak olması’  projesini yeni hastanesiyle hayata geçirdiklerini ve bunun haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, sağlık alanında bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tevfik Sulu “18 yıllık Küçükyalı’daki sağlık hizmetinden sonra, İbni Sina Sağlık Grubu olarak Kartal’da tam teşekküllü hastanenin açılışını bugün yapıyoruz, bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni hastanede yeni bir oluşumla hastanede beraber çalıştığımız arkadaşlarımız başhekiminden, hemşiresine, doktorundan aşçısına, işletme müdüründen, banko görevlisine kadar birçok arkadaşımızı bu hastaneye ortak yaptık. Bu danışmanlığını yaptığım merhum Adnan Kahveci ile geliştirdiğimiz projelerden önemli biriydi, bugün bunu hayata geçirdik. Önümüzde çok güzel günler olacak. Hastanemizde asgari ücretli kimse olmayacak. Her daim darda olan mesai arkadaşlarımızın yanında olacağız” diye konuştu.

“KAPIDAN GİREN HERKES  MİSAFİRİMİZ”
Sulu, ” Biz aile olarak her şeyi paylaşan insanlarız. İnsanımıza hizmet etmeyi kendimize şiar edindik. Vatandaşlarımıza  kaliteli, güvenilir, ekonomik, sağlık hizmeti vermeye özen gösteriyoruz. Ciddi bir uzman kadromuz var, tıbbı ekipmanımız son derece modern, bu nedenle de hasta  memnuniyetini her şeyin üzerinde tutarak, kapıdan giren herkesi  misafir olarak kabul edip, hizmet vereceğiz. Bundan da son derece mutluyuz.  ” dedi.

“HASTALARA ŞİFA DAĞITMASINI DİLİYORUM”
Hastanenin açılış törenine katılarak bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op, Dr.Altınok Öz “Ben burada ameliyatlar yaptım. Hastaneyi yakından tanıyorum. Tekrar hizmete girmesinden mutluluk duyuyorum. Böyle bir dönemde cesaret gösterenleri ve girişimcileri kutluyorum. Hastalara şifa dağıtmasını ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hastane, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Nihat Temel’in okuduğu dualarla açıldı. Ardından katılımcılar Sulu’nun odasına çıkarak hastane hakkında bilgi alıp, sohbet etti.

Açılış törenine,  Kartal Belediye Başkanı Doktor Altınok Öz, Başbakanlık Baş Danışmanı Prof. Dr. Haluk Dursun, TÜRSAB  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Bülent Katkak, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nihat Temel, SGK Baş Müfettişi Aysel Salabas, Bürokrat Ahmet Baykan, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçalin, Zekai Tunca, Erdem Özgen,  Mustafa Sağyaşar, Samime Sanay, Nihal Arda, Serap Kuzey, Yusuf Sezgin, Selma Güneri, Hababam sınıf oyuncuları Tuncay Akça, Ahmet Ağırman, Yaşar Özel’ın yanı sıra 600’e yakın davetli katıldı.

Açılışa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Bakanı Dr. Mehmet Mehdi Eker, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Millet Vekilleri Erol Kaya, Halis  Dalkılıç, Barış Yarkadaş, Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı,  Abdullah Başcı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanları Mehmet Sekmen, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve çok sayıda bürokrat, akademisyen telgraf gönderdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR