Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

“Ters Köşe” oyunu Kartal’da tiyatro severlerle buluştu

“Ters Köşe” oyunu Kartal’da tiyatro severlerle buluştu
121 views
27 Ekim 2017 - 9:59

TERS KÖŞE ADLI TİYATRO OYUNU KARTALLI TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU

 

Kartal Belediyesi’nin Ekim ayı kültür sanat programı kapsamında ‘Ters Köşe” adlı tiyatro oyunu, Kartallı tiyatro severler için sahnelendi.

 

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program kapsamında Soğanlık Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna izleyicilerin ilgisi yoğun oldu. Ray Cooney’in yazdığı Cem Uslu’nun uyarlayıp yönettiği oyuna Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar’ın yanı sıra çok sayıda Kartallı katıldı. Usta oyuncu kadrosuyla ayakta alkışlanan oyunun sonunda Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, yönetmen Cem Uslu’ya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına Kartal heykelciği takdim ederek oyuncuları da başarılı performanslarından dolayı kutladı.

 

Oyun kahramanı Mehmet’in bir değil iki eşi ve iki evi var. Ayten ‘den bir kızı, Leyla’dan ise bir oğlu! Oyun, Mehmet’in birbirinden haberleri olmadığını sandığı Ayten ve Leyla’nın karşılaşmalarını engellemeye çalışırken başından geçen türlü olayları konu alıyor. İzleyenlerden tam not alan iki perdelik oyunda Canan Atalay, Gökçer Genç, Mahmut Gökgöz, Sezgi Mengi, Şebnem Özinal, Tuna Orhan ve Yasemin Balık oyuncu kadrosunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR