Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Bulgaristanlı Türk Kadınları Başkan Altınok Öz’ü ziyaret etti

Bulgaristanlı Türk Kadınları Başkan Altınok Öz’ü ziyaret etti
90 views
27 Ekim 2017 - 10:16

Bulgaristan’da yaşayan Türk kadınları, Bulgaristan’ın Sitovo ilçesi İskra Köyü Muhtarı Vildan Memiş öncülüğünde Başkan Altınok Öz’ü ziyaret etti.

 

Ziyarette İskra Köyü Muhtarı Vildan Memiş’in yanı sıra; Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Avukat Perihan Sevim ve Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Vasfiye Yılmaz da hazır bulundu. Görüşme sırasında İskra Köyü Muhtarı Vildan Memiş, Başkan Altınok Öz’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek, Kartal Belediyesi’nin Bulgaristan Türkleri ile kurduğu dayanışmadan dolayı yaşadıkları memnuniyeti ifade etti.

 

Başkan Altınok Öz’den “Hak ve Özgürlükler Partisi” Vurgusu

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi’nin Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarıyla her zaman dayanışma içinde olduğunu kaydetti. “Bulgaristan’da her zaman gönlüm Hak ve Özgürlükler Partisi’nin yanında” diyen Başkan Altınok Öz, bir olmanın din ile değil ancak dil ile sağlanabileceğini sözlerine ekledi. Başkan Altınok Öz, konuşmasının sonunda muhtar Vildan Memiş’e teşekkür plaketi takdim etti. İskra Köyü Muhtarı Vildan Memiş ise Başkan Altınok Öz’e teşekkür ederek el ürünü olan bir sofra bezi hediye etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR