Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Başkan Öz’den Kartal’a allerjik çocuklar için kreş müjdesi

Başkan Öz’den Kartal’a allerjik çocuklar için kreş müjdesi
76 views
24 Ekim 2017 - 19:38

Alerji ile Yaşam Derneği Başkanı Özlem Ceylan, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Alerji ile Yaşam Derneği Başkanı Özlem Ceylan ile birlikte Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ve Kreş Müdürü Nazlı Enif Dipşar da hazır bulundu.

Doktor olması dolayısıyla insan ve özellikle çocuk sağlığına verdiği öneme vurgu yapan Başkan Altınok Öz, çocuklarda son yıllarda giderek artan alerjik hastalıklara dikkat çekti. Kartal’da, alerjik hassasiyeti olan çocuklar için planladıkları kreş projesi hakkında konuklarına bilgi veren Başkan Altınok Öz, “Kreşte bir çocuk alerjikse diğer çocuklarla aynı yemeği yemesi, aynı şeyleri tatması mümkün değil. Ve bu çocukların da anneleri çalışıyor. Çocuklarını kreşe emanet etmek zorundalar. Biz de alerjik çocuklar için bir kreş yapmaya karar verdik. Bir ilki gerçekleştireceğiz. Gıda ve ortam alerjisi gibi her tür alerjik hassasiyeti olan çocuklara özel bu kreş projemizi hayata geçireceğiz” dedi.

 

Alerji ile Yaşam Derneği Başkanı Özlem Ceylan, Başkan Altınok Öz’e, alerjik çocuklar için kreş projesi ve sağlık hizmetleri konusunda gösterdiği hassasiyet nedeniyle teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR