Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartallı Çocuklar Dünya Hayvanlar Koruma Gününü kutladı…

Kartallı Çocuklar Dünya Hayvanlar Koruma Gününü kutladı…
121 views
05 Ekim 2017 - 4:44

Kartal Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü nedeniyle Kartal Kordonboyu Doğa Koleji’nde bir etkinlik düzenledi.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars yaptığı sunumda, 3. ve 4. sınıf öğrencilerine çevre, geri dönüşüm ve sokak hayvanları için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Doğanın nasıl kirlendiğine dikkat çeken Kars, “ 1 litre atık yağ, 1 milyon litre içme suyunu kirletir. Atık yağlarınızı lavaboya, çöpe, suya ve toprağa dökmeyin. Kullanılmış kızartma yağları, elektrik üretiminde veya bio dizel üretiminde kullanarak geri kazanılabilir.1 ton atık karton, 17 ağaç kurtarmak demektir. Ayrıca belediyemizin hayvanlar için suluk ve mamalık makineleri var. İlçemizin birçok noktasına yerleştirdiğimiz bu makinelerin içine pet şişeyi atıyorsunuz, üstten alttaki haznelere mama ve su dökülüyor. Cam kumbaralarımız sayesinde, tonlarca şişe topluyoruz. Kıyafet kumbaralarımız sayesinde, kullanmadığınız kıyafetleri geri dönüşüme kazandırıp sağlam ve temiz olanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” dedi. Sunumun ardından öğrencilerin sorularını da cevaplayan Kars, Kartal Belediyesi adına öğrencilere doğa dostu ürünler hediye etti.

Kordonboyu Doğa Koleji Kampüs Müdürü Hüseyin Kara da etkinliğin sonunda Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars’a, öğrencilerin yaptığı kuş yuvalarını hediye etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR