Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Yarışmaya 58 ülke katıldı…

Yarışmaya 58 ülke katıldı…
91 views
30 Eylül 2017 - 14:43

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) filateli alanındaki uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi. Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) tarafından bu yıl “Kaleler” temasıyla düzenlenen “En İyi Avrupa Pulu” yarışmasına katılan PTT A.Ş, üzerinde Kars Kalesi görselinin yer aldığı pulla birinciliği elde etti. Yarışmanın “Çevrimiçi (İnternet Oylaması)” kategorisinde en fazla oyu alarak “Altın Pul” ödülünün sahibi olan PTT A.Ş., ülkemize büyük bir gurur yaşattı. En iyi Avrupa pulunu belirlemek için yapılan oylamada “Gümüş Pul” ödülünü Polonya, “Bronz Pul” ödülünü ise Moldova kazandı.

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, “En İyi Avrupa Pulu” yarışmasında elde edilen başarıdan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, “PTT Anonim Şirketimiz faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde olduğu gibi filateli alanında da başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Tedavüle sunduğu pullarla uluslararası ödüllere layık görülen, filateli konusunda dünya çapında adından saygıyla söz ettiren Şirketimiz, bu yılki ‘En İyi Avrupa Pulu’ yarışmasında internet oylaması birincisi olarak başarılarına bir yenisini daha eklemiştir. PTT ailesi olarak, ülkemizi yarışmada en iyi şekilde temsil etmekten ve ‘Altın Pul’ ödülünü almaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

YARIŞMAYA 58 ÜLKE KATILDI

PTT A.Ş.’nin 1993’te üye olduğu PostEurop, Avrupa’nın en iyi anma pulunu tespit etmek amacıyla 2002’den bu yana “En İyi Avrupa Pulu” yarışması düzenliyor. Yarışmanın 2017 yılındaki konusu “Kaleler” olarak belirlendi. PTT A.Ş. yarışmaya Boray Yenipazar tarafından el çizimi tekniği ile hazırlanan “Kars Kalesi” görselli pulla katıldı.

“Jüri” ve “Çevrimiçi (İnternet Oylaması)” olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen “En İyi Avrupa Pulu” yarışmasında bu yıl 58 ülke yer aldı. Yarışmanın sonuçları 27-28 Eylül 2017 tarihlerinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen PostEurop Genel Kurulu’nda açıklandı.

PTT A.Ş. “En İyi Avrupa Pulu” yarışmasında bugüne kadar pek çok başarı elde etti. 2011 yılında “Ormanlar”, 2013 yılında “Posta Arabaları ve Posta Araçları”, 2015 yılında “Eski Oyuncaklar” konulu pullarla “Avrupa’nın En İyi Altın Pulu” ödülünü kazanan PTT A.Ş., 2012 yılında “PostEurop (Türkiye’yi Ziyaret Edin)”, 2014 yılında ise “Ulusal Müzik Enstrümanları” konulu pullarla “Avrupa’nın En İyi Gümüş Pulu” ödülünü aldı. PTT A.Ş. “En İyi Avrupa Pulu” yarışmasındaki başarılarını bu yıl kazandığı “Altın Pul” ile taçlandırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR