Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Maltepeli Gaziler Onurlandırıldı

Maltepeli Gaziler Onurlandırıldı
72 views
21 Eylül 2017 - 13:35

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle kahraman gazilerimiz ve aileleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
Maltepe Dream HILL Hotel düzenlenen yemekli programa, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Salih Akay, 23. Motorlu Piyale Alay Komutanı Albay Ahmet Yalçın İskender, Maltepe Belediye Başkan Vekili Hasan Gökkaya, Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Salih Şahbey, MHP İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, muhtarlar, gaziler ve yakınları katıldı.
Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programa ev sahipliği yapan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Türk milletinin tüm zorluklara göğüs gererek, vatanı için canını vermekten hiçbir zaman çekinmediğini söyleyerek,’Anadolu topraklarının vatan kılınmasında, milletimizin ve ülkemizin varlığını devam ettirmesinde, aziz milletimizin en üstün vasıflarından biri olan gazilik inancının müstesna bir yeri vardır. Bu inanç bize 1071’de Anadolu topraklarını verdiği gibi Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde ülkemizin ve milletimizin ilelebet var olacağını dünyaya açıkça ilan etmiştir.

Bu coğrafyanın ruhunda, bu ülkenin taşında toprağında, adları sanları bilinmeyen milyonlarca şehidin, gazinin kanı bulunuyor.Tarih boyunca nice savaşlar, nice çatışmalar yaşayan bu coğrafyanın sakinleri olarak bizler, istiklali ve istikbali için daima teyakkuzda olan bir milletin evlatlarıyız.
Milletimiz dün olduğu gibi bugün de “ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” iman ve anlayışıyla, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır.
Gerek askerimiz, polisimiz ve güvenlik korucularımızla dünyanın en vahşi terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadele, gerekse milletimizin tüm fertlerinin 15 Temmuz ihanetine karşı sergiledikleri destansı direniş, bunun en güzel örneğidir.
Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şeref kaynağıdır.’ dedi.

Bu millet gazi millettir
Bu milletin gazi bir millet olduğunu belirten Kaymakam Dallı, ‘Bu vatan şehitlerin ve gazilerin bizlere emanetidir. Bizler şehitlerimizin, gazilerimizin mirasını layıkıyla gelecek nesillere aktaracağız.
Bu toprakları vatan kılan, bugünlere getiren her bir şehide, her bir gaziye, isimleri bilinmeyen tüm kahramanlara şükranlarımızı, minnetlerimizi ifade ediyorum, Allah onlardan razı olsun.’dedi.

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı,’19 Eylül Gaziler günü vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı “Müşir ve Gazi” unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.’ dedi.

19 Eylül Gaziler Günü münasebeti ile Kahraman Gaziler ve aileleri onuruna düzenlenen program, yemek ikramının ardından sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR