Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Başkan Altınok Öz, “Çocuklarınızı koşulsuz sevin, sevginin koşulu yoktur”

Başkan Altınok Öz, “Çocuklarınızı koşulsuz sevin, sevginin koşulu yoktur”
142 views
15 Eylül 2017 - 23:52

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde 2009 yılından bu yana gerçekleştirilen ‘Yıl Boyu Ücretsiz Sağlıklı Sünnet’ kampanyası kapsamında sünnet olan çocuklar, yine Kartal Belediyesi’nin düzenlediği ‘Sünnet Şöleni’nde doyasıya eğlendi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sünnet şölenine katılan yaklaşık 1000 çocuk ve aileleriyle bir araya geldi.

 

Kartal Belediyesi’nin; Marmara Belediyeler Birliği tarafından 2011 yılında düzenlenen ve 230 belediyenin projelerinin yarıştığı Örnek Belediyecilik Proje Yarışması’nda “Sosyo – Ekonomik ve Kültürel Projeler” dalında ödüle layık görülen ‘Yıl Boyu Ücretsiz Sünnet” projesi kapsamında sünnet olan çocuklar için bu yıl da bir şölen düzenlendi.

 

Kartal Belediyesi Ada Kartal Hotel’de gerçekleştirilen şölende çocukları palyaçolar ve animatörler karşıladı. Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen şölene Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri de katıldı. Sünnet çocukları için akrobasi ve illüzyon gösterilerinin yapıldığı şölende kum boyama atölyesi, boya atölyesi, balon atölyesi de gün boyunca çocuklara hizmet verdi. Ayrıca çocuklara patlamış mısır ve pamuk şekeri ikram edildi.

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, şölende yaptığı konuşmada sünnetin sağlık açısından önemine değindi. Çocuklara karşı duyduğu hassasiyeti ve değeri her fırsatta dile getiren Başkan Altınok Öz, “Çocuklarınızı koşulsuz sevin. Sevginin koşulu yoktur. Ben bir cerrah olarak, sünnetin çok değişik faydaları olduğunu vurgulamak istiyorum. Bir çocuk ne kadar erken sünnet olursa, onun eşinin rahim kanseri olma ihtimali o kadar az. Dinimiz bir şeyleri çok iyi kurgulamış ki önümüze sünneti koymuş. Biz halkının çoğunluğu Müslüman olan bir ülke olarak, devlet olarak, Sağlık Bakanlığı olarak doğru işler yaptık mı? Düşünün. Eline çantayı, malzemeyi kapan sünnetçiyim diye geziyor. Ben bu konuda rahatsız olduğum için bu projeye önem veriyorum, vereceğim de. Sizler de projeme destek verdiniz, çocuklarınızı getirdiniz. Sizlere böyle bir hizmet vermenin onurunu ve mutluluğunu ekibime ve bana yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR