Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Başkan Altınok Öz Havuzlu Sokak Parkı”nda çalışmaları inceledi

Başkan Altınok Öz Havuzlu Sokak Parkı”nda çalışmaları inceledi
76 views
25 Ağustos 2017 - 18:45

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ilçenin en büyük parkı olma özelliğini taşıyan ve yapımı hızla devam eden Yakacık Havuz Sokak’taki park çalışmasını yerinde inceledi.

 

Başkan Altınok Öz, park alanında yetkililerden bilgi aldı, tespitleri doğrultusunda gerekli talimatları verdi. Başkan Altınok Öz, ‘Parkımız hizmete açıldığında, Kartallı çocuklar, gençler ve her yaştan vatandaşa hitap eden alanları, balıklı havuzu ve deniz manzarasıyla hem eşsiz bir dinlenme mekanı olacak, hem de içinde yer alacak ağaçlar, sıhhi bitkiler, yenilebilir bitkiler ve kokulu bitkilerle Kartal’da yeşil alanların artmasına ve ekolojik yaşama büyük katkı sağlayacak” dedi.

 

Havuzlu Sokak Parkı

Yakacık Havuz Sokak’ta yapımı devam eden parkta, İspanya’da Art Nouveau akımının öncüsü ünlü Katalan mimarı Antoni Plàcid Guillem Gaudí’nin mozaikli havuzundan esinlenerek tasarlanan bir havuz yer alıyor. ‘Teras – Balkon – Bahçe’ konseptiyle 30 bin metrekare alan üzerinde yer alan park tamamlandığında, Kartal’ın deniz ve Adalar manzaralı en büyük parkı olacak. 30 bin metrekarelik alanda, araziye uygun ve mevcut bitkiler korunarak hazırlanan Havuz Sokak Park Projesi’nde; seyir terasları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, piknik alanları, kaya bahçeleri ve doğal bitki şelalesi gibi donatılar yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR