Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal Belediyesi evsiz aileye yardım eli uzattı

Kartal Belediyesi evsiz aileye yardım eli uzattı
77 views
24 Ağustos 2017 - 22:03

İhtiyacı olanın yanında olmaya devam eden Kartal Belediyesi, soğuk kış günlerinin yaklaşmakta olduğu bugünlerde evsiz bir aileyi yepyeni yuvalarına kavuşturdu.

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Adalar’da yaşayan evsiz bir aileyi Kartal Karlıktepe Mahallesi’nde bulunan bir eve yerleştirdi. Önce Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlenen ev, daha sonra Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü personeli tarafından, yeni sakinlerine huzurlu bir yuva olması için hazırlandı. Özenle boya – badanası yapılan eve daha sonra Kartal Belediyesi Gönül Çarşısı’ndan; koltuk takımından halıya, mutfak gereçlerinden kıyafete kadar tüm gerekli eşyalar getirilerek yerleştirildi. Bir anne ve yaşları 2 ila 6 arasında değişen üç çocuktan oluşan muhtaç aileye kira yardımı da yapılacak.

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli, çalışmalarını tamamladıktan sonra ihtiyaç sahibi aileyi, eşyalarla donatılmış yeni evlerine yerleştirdi. Evi büyük bir heyecanla gezen aile üyelerinin mutluluklarına diyecek yoktu. Aile üyeleri, kendilerine yardım elini uzatan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR